Kobiety kśięza

Największe międzynarodowe katolicka
akademia internatowa
o kobietach w kościele



email us
Home Page!
Czy Kościół powiedział ‘Nie!’

Czy Kościół powiedział ‘Nie!’-
a więc będzie Nie?

„To, że kobieta nie może zostać księdzem, zostało nieomylnie ogłoszone w powszechnym nauczaniu Kościoła.”

Ordinatio Sacerdotalis § 4
The Congregation for Doctrine in Rome

Rzymska kongregacja od spraw wiary

„Kościół nie posiada żadnych uprawnień do tego, by nadawać święcenia kapłańskie kobietom i ta decyzja ma być raz na zawsze przyjęta przez wszystkich wiernych.”

Inter Insigniores § 5


Powszechne nauczanie Urzędu Nauczycielskiego oznacza nauczanie wszystkich biskupów świata.

Nauczanie jest nieomylne tylko w tym wypadku, jeżeli jest:
1. wspólnym nauczaniem Urzędu Nauczycielskiego
2. przez biskupów w roli sędziów
3. po wysłuchaniu wiernych
4. w sprawie wiary lub moralności
5. z intencją by ich osąd obowiązywał na stałe.

Gdy idzie o kapłaństwo kobiet, żaden z tych warunków nie został spełniony.

A więc koniec dyskusji?
Obawiam się, że nie!




Dlatego wybitni teologowie odrzucają twierdzenie, że jest to nieomylne nauczanie.

Moreover, for Church teaching to be complete, it needs to be received by the faithful . . . which is not the case when the majority of Catholics reject it!

Przeczytaj: ‘Proces przyjmowania nauki’- Nowe spojrzenie’ autor Richard Gaillardetz.
 
  Uczmy się z przeszłości.


To nie pierwszy raz Urząd Nauczycielski w Rzymie, z Papieżem włącznie, popełnił poważne błędy.



Biskup Raymond A. Lucker niedawno wyliczył 65 wypadków w których nauka, głoszona autorytatywnie w przeszłości, została obecnie zmieniona!

Z tego jasno widać, że sprawa święceń dla kobiet nie została raz na zawsze zamknięta!   dalej

Czytasz tekst w wersji uproszczonej.
Jezeli chcesz wejść na strony wersji naukow ej, kliknij tu!

Co to właściwie jest
Urząd nauczycielski Kościoła?

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania!


PRZEKAŻ NAM DAROWIZNĘ!
Zostań "przyjacielem"   Umieść link na swojej stronie  
Dodaj do ulubionych Skontaktuj się z nami  

Cytując ten dokument proszę podać jako źródło www.womenpriests.org!